Centrum Chrześcijańskie KANAAN w Zduńskiej Woli

Przesłanie z niedzieli 3.6.2018 – służba Pańska w Kościele

Na spotkaniu 3 czerwca 2018 nasz pastor mówił o znaczeniu „Służby Pańskiej” w Kościele. Jest to postawa codziennego zaangażowania w odczytywanie woli Boga i gotowość jej dalszej realizacji.  Dzięki tej służbie kościół w Antiochii był najbardziej aktywnym wśród opisanych w Nowym Testamencie.

Wymaga ona postawy zdyscyplinowania i wrażliwości na Ducha Świętego. Biorąc pod uwagę oddziałujące na nas bodźce – m.in. troska o poziom życia, obowiązki w pracy, rodzinie lub szkole, media i ludzie wokół nas – ciągła wrażliwość na głos Jezusa nie jest łatwa. Jest to jednak konieczne, aby Kościół mógł odczytywać i wykonywać wolę Boga – a w naszej społeczności właśnie tego sobie życzymy.

Poniżej można odsłuchać kazanie z tego dnia. Nagranie można pobrać, klikając przycisk „Otwórz w nowej karcie” (pojawi się po najechaniu myszą na odtwarzacz), a potem w nowej karcie przycisk „Pobierz”. Dodajemy także konspekt tego nauczania w formacie PDF TUTAJ. Dzięki temu można jednocześnie słuchać  kazania i czytać najważniejsze treści.