Centrum Chrześcijańskie KANAAN w Zduńskiej Woli

Nabożeństwo świąteczne – 31.12.2017

W dniu 31-go grudnia 2017 r. nasze spotkanie było świąteczne i uroczyste. Zamiast coniedzielnej społeczności mieliśmy świąteczną AGAPE: tak określano uroczyste spotkanie przy stołach u pierwszych chrześcijan – a jak to wyglądało to u nas, zobaczyć można na zdjęciach. Spędziliśmy dobry czas ze sobą poruszając wiele tematów o różnych naszych codziennych sprawach – oczywiście nie zapominając o tym, że w tych codziennych sytuacjach Pan Jezus jest naszym drogowskazem. Takie rozmowy mają swoją wielką wartość. W większej społeczności wiele osobistych spraw, które są dla nas ważne, „nie wypływa na wierzch”. Dopiero czas indywidualnych rozmów daje możliwość podzielenia się z innymi tym, co mamy na sercu. Daje to możliwość wzajemnego dzielenia się świadectwami, wspierania się, zachęcania, a często też wspólnej modlitwy. Jako społeczność nie bylibyśmy w tym samym miejscu, gdybyśmy nie pielęgnowali spotkań przy wspólnej herbacie, kawie i ciastku. Niejednokrotnie zdarza się, że taki czas daje poszczególnym osobom więcej niż kazanie usłyszane pół godziny wcześniej.

Podczas naszej uroczystości zaprezentowały się też dzieci, zachęcając nas do wspólnego śpiewania kolęd. Oczywiście, ku ich wielkiej radości, zostały świątecznie obdarowane paczkami, które przygotowały siostry działające w szkółce niedzielnej.

Tego, co było na stołach, wystarczyło też na spotkanie wieczorne, podczas którego przywitaliśmy Nowy 2018 rok, słuchając wykładów Curry’ego Blake’a.