Centrum Chrześcijańskie KANAAN w Zduńskiej Woli

Kazanie i rekolekcje 6.1.2019 – zaufanie i przypowieści

W niedzielę 6 stycznia 2019 r. na naszym spotkaniu pastor mówił o tym, jaką rolę w rozwoju Kościoła ma zaufanie. Odwołał się do przykładów św. Pawła i Tymoteusza, którzy razem pracowali, głosząc Ewangelię, a także do Jezusa, który na końcu swojego życia i pracy na ziemi nazwał 12 apostołów przyjaciółmi.

Prócz tego członkowie naszego kościoła brali udział w organizowanych przez zaprzyjaźnioną parfię Ewangelicko-Augsburską w Zduńskiej Woli rekolekcjach w dniach 4-6.1.2019 r. Zaproszony został na nie ks. dr hab. Marek Uglorz, profesor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, który podzielił sie cyklem nauczań o przypowieściach Jezusa. Udało nam się nagrać jego nauczania z niedzieli 6.1.2019 r., które razem z kazaniem naszego pastora można przesłuchać poniżej.

Gorąco zachęcamy do wysłuchania nagrań z tego dnia. Kazanie oraz rekolekcje były dla nas bardzo budujące i ufamy, że każdy będzie mógł wziąć z nich również coś dla siebie. Każdy z plików można też pobrać na własny komputer, by móc wysłuchać w dowolnej chwili bez połączenia z Internetem. Wystarczy kliknąć przycisk „Otwórz w nowej karcie” w odtwarzaczu (pojawi się po najechaniu myszą), a potem w nowej karcie przycisk „Pobierz”.

Kazanie pastora Pawła Pławskiego:

Rekolekcje z prof. Markiem Uglorzem:
1) Mt. 13 – O siewcy

2) Łk. 13 – O drzewie figowym:

3) Mt. 13 – O ziarnie gorczycy:

4) Mt. 13 – O zakwasie:

5) Mt. 14 – O uczcie weselnej:

6) Mt. 25 – O głupich i mądrych pannach: