Centrum Chrześcijańskie KANAAN w Zduńskiej Woli

Gość z niedzieli 25.11.2018 – Neil Obbard

Na naszym nabożeństwie w kolejną niedzielę mieliśmy gościa, Neila Obbarda, który mówił nam, dlaczego kościoły nie ewangelizują i czemu ewangelizacja jest ważna. Zachęcamy do wysłuchania kazania Neila za pomocą odtwarzacza poniżej. TUTAJ można także pobrać jego przetłumaczone notatki. Po nabożeństwie, przy herbacie, Neil pokazał nam też kilka technik przekazywania Ewangelii innym ludziom. Poniżej zamieszczamy filmiki z opisem każdej z nich.

Nagranie kazania można też pobrać na komputer, by móc je wysłuchać w dowolnej chwili. Wystarczy kliknąć przycisk „Otwórz w nowej karcie” w odtwarzaczu poniżej (pojawi się po najechaniu myszą), a potem w nowej karcie przycisk „Pobierz”.

Neila znamy od jego poprzedniej wizyty u nas. Jest on byłym żołnierzem armii brytyjskiej, który odbywał misje w takich miejscach, jak Irak, Bośnia czy Irlandia Północna. W pewnym momencie oddał swoje życie Jezusowi, który je zmienił, uwalniając Neila od nałogów, i sprawił, że Neil teraz zachęca innych, by zrobili to samo. Więcej na jego temat można przeczytać (w języku angielskim) na stronie misji Great Commission Society, z którą współpracuje. Można tam także kupić online jego książkę, której parę egzemplarzy mamy też w naszym kościele.